Wprowadzenie 221W IV Niedzielę Adwentu podczas Mszy św. o godz. 12.30, ks. Leszek Chamerski w obecności ks. Wicedziekana Marka Flisa objął w sposób uroczysty i oficjalny urząd Proboszcza parafii św. Józefa w Sandomierzu. Wprowadzenie to dokonało się wobec zgromadzonych wiernych. Ksiądz Leszek złożył wyznanie wiary i przysięgę wiernego wypełniania urzędu Księdza Proboszcza.

Pozegnanie 01Początek Adwentu przyniósł naszej wspólnocie parafialnej niespodziewaną wiadomość, że Ksiądz Proboszcz Jerzy po 10-ciu latach pełnienia swojej posługi został mianowany Proboszczem w Baranowie Sandomierskim. Wiadomość ta wzbudziła wśród parafian wiele emocji. Podczas Mszy Świętej dziękczynnej za Księdza Proboszcza sprawowanej we wtorek, parafianie modlili się dziękując za wspólnie przeżyte lata, życząc zdrowia oraz opieki Matki Bożej na nowej placówce. Wyrazy wdzięczności złożyli Przedstawiciele Rady Parafialnej podsumowując dzieła zrealizowane przez Księdza Proboszcza i życząc od całej wspólnoty parafialnej wiele zdrowia, sił i wytrwałości w walce z trudnościami współczesnego świata. Życząc, aby każdy, kto uściśnie Twoją rękę, stał się za Twoim przykładem dobrym chrześcijaninem i prawym człowiekiem. Bóg, co wybrał Ciebie, niech Ci błogosławi i niech Cię wspomaga, a Matka Najświętsza i nasz Patron Święty Józef niech czuwa nad Tobą. Wyrazem naszej wdzięczności za okazane serce i trud w prowadzeniu naszej józefowskiej parafii, niech będą te symboliczne kwiaty, nasza pamięć i modlitwa”. Po oficjalnym podziękowaniu głos zabrali przedstawiciele stowarzyszeń i grup działających przy naszej parafii, m.in. głosy wdzięczności za wspólną współprace złożyła s. Wiktoria - Matka Generalna Sióstr ze Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego, Przedstawicielki Placówek Oświatowych, Zarząd SKOCK-u. Przemówieniom towarzyszyły nie tylko chwile wzruszenia, ale również wspomnienia wywołujące uśmiech na twarzach wiernych zgromadzonych w kościele, a niektórzy mówcy zostali nagrodzeni brawami:-). Na koniec głos zabrał Ksiądz Proboszcz dziękując za wszelkie dobro, które doświadczył przez ten czas i ufając, że ta łączność duchowa, która powstała będzie trwała dalej. więcej zdjęć w galerii

Mikołaj 22

Tegoroczna wizyta św. Mikołaja w naszej Parafii rozpoczęła się już od pierwszego czwartku grudnia. Symboliczne prezenty trafiły najpierw do Starszej Scholii a w sobotę zostały dotarły do Młodszych Scholanek. Z tego co wiemy św. Mikołaj na tym nie ma zamiaru zaprzestać i w najbliższych dniach ma zamiar dotrzeć do kolejnych osób znajdujących się na jego liście.

 

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii poprowadzi ks. dr Paweł Lasek.
Rozpoczną się w piątek 9 grudnia i zakończą w niedzielę. Postarajmy się zorganizować czas w taki sposób, aby wziąć udział w naukach rekolekcyjnych.

Plan rekolekcji:

Piątek: Nauki ogólne na Mszach św. o godz.: 6.30 i 18.00.

Sobota: Nauka o godz.: 6.30 i o godz. 18.00.

Spowiedź w godzinach: 9.00 – 11.00, 16.00 – 18.00

Niedziela: Nauki ogólne na wszystkich Mszach św.

Tegoroczne świętowanie Uroczystości Wszystkich Świętych upłynęło w pieknej pogodzie, która pozwoliła na tłumne odwiedzanie miejskich nekropolii. Tradycyjnie o godzinie 13.00 była sprawowana uroczysta Msza św. celebrowana przez Ks. Bpa Krzysztofa Nitkiewicza wraz z sandomierskimi kapłanami. Jak co roku odbywała się również kwesta prowadzona przez Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Katedralnego wspomagany przez licznych Wolaontariuszy.

 

Strona 1 z 71

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2023 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Our website is protected by DMC Firewall!