Rekolekcje adwentowe w naszej parafii poprowadzi ks. dr Paweł Lasek.
Rozpoczną się w piątek 9 grudnia i zakończą w niedzielę. Postarajmy się zorganizować czas w taki sposób, aby wziąć udział w naukach rekolekcyjnych.

Plan rekolekcji:

Piątek: Nauki ogólne na Mszach św. o godz.: 6.30 i 18.00.

Sobota: Nauka o godz.: 6.30 i o godz. 18.00.

Spowiedź w godzinach: 9.00 – 11.00, 16.00 – 18.00

Niedziela: Nauki ogólne na wszystkich Mszach św.

Tegoroczne świętowanie Uroczystości Wszystkich Świętych upłynęło w pieknej pogodzie, która pozwoliła na tłumne odwiedzanie miejskich nekropolii. Tradycyjnie o godzinie 13.00 była sprawowana uroczysta Msza św. celebrowana przez Ks. Bpa Krzysztofa Nitkiewicza wraz z sandomierskimi kapłanami. Jak co roku odbywała się również kwesta prowadzona przez Społeczny Komitet Odnowy Cmentarza Katedralnego wspomagany przez licznych Wolaontariuszy.

 

Przygotowując się do jubileuszu 200-lecia objawień Maryjnych przy ulicy du Bac w Paryżu w naszej parafii gościliśmy dzisiaj ks. Jacka Kuziela CM prefekta Bazyliki św. Krzyża w Warszawie oraz Siostry Miłosierdzia. Podczas kazań ks. Jacek przybliżył wiernym orędzie Matki Bożej objawiającej Cudowny Medalik, a po Mszy św. każdy mógł zabrać ze sobą tenże Medalik oraz przesłanie dotyczące Objawień Maryjnych w Paryżu w roku 1830. Również dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.15 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymały swoje pierwsze różańce, które poświęcił i pobłogosławił ks. Mariusz.

 80 rocznica śm. Rewery

W naszej parafii odbyły się uroczystości związane z 80. rocznicą męczeńskiej śmierci bł. ks. prał. Antoniego Rewery. Obchody rozpoczęły się od wykładu pt. „Ks. Antoni Rewera – heroizm wobec prawdy” wygłoszonego przez ks. prof. dr hab. Marka Tatara z UKSW w Warszawie. Następnie została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz wespół z biskupem pomocniczym seniorem Edwardem Frankowskim. Eucharystię koncelebrowali o. Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam, ks. prof. Marek Tatar, ks. prał. Jerzy Dąbek, proboszcz parafii oraz kapłani z diecezji sandomierskiej i księża proboszczowie, gdzie posługują siostry ze Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego. więcej zdjęć w galerii.

Zachęcamy do oglądnięcia transmisji z tej uroczystości - Transmisja Spotkania Rodziny Radia Maryja w naszej świątyni oraz do obejrzenia dokumentu o naszym Błogosławionym Proboszczu Księdzu Antonim Rewerze – dokument.

 

Zjazd KŻR22

W pierwszą sobotę października członkowie Róż Różańcowych z naszej parafii wraz z ks. Mariuszem wyruszyli do Radomyśla nad Sanem aby wziąć udział w XII Diecezjalnym Zjeżdzie Kół Różańcowych. Podczas spotkania uczestniczyli w konferencji formacyjnej pt. "Z różańcem w ręku..." oraz odmówili współnie modlitwę różańcową w intencji rodzin naszej diecezji, którą poprowadził ks. Augustyn Łyko. Głównym punktem pielgrzymki była Msza św. pod przewodnictwem ks.bp. Krzysztofa Nitkiewicza. Po Mszy św. wszyscy udali się na agapę, gdzie przy ciepłej herbacie mogli wspólnie cieszyć się ze spotkania i modlitwy. 

Strona 1 z 70

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2022 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Our website is protected by DMC Firewall!