Bez tytułu

W poniedziałek 14.03. odbyło się pierwsze spotkanie Akademii Biblijnej w Sandomierzu. Miało ono miejsce w domu bł. Księdza Antoniego Rewery przy Kościele św. Józefa. Spotkanie to zainicjował i poprowadził ks. dr Paweł Lasek - wykładowca Pisma Świętego w WSD w Sandomierzu. Ks. Paweł poruszył temat: o tym jak czytać księgi dydaktyczne Starego Testamentu, na przykładzie księgi Tobiasza. O tym, że należy szukać w ich treści nie szczegółów historycznych lub geograficznych ale ich przesłania i wymowy, uwzględniając morał jaki płynie z badanego tekstu. 

Prelegent zaznaczył, że Księga Tobiasza pokazuje, że warto zawsze być wiernym Bogu, nawet wtedy, kiedy na człowieka przychodzą trudności, czy nieszczęścia oraz o tym, że Bóg zawsze wysłuchuje modlitwy ludzi, którzy Mu ufają umacniając ich w przeciwnościach i zapewniając w sposób często niezbyt klarowny o swojej opiece. Kolejny temat dotyczył kwestii ilości  ksiąg w Piśmie świętym i dlaczego jest ich akurat tyle? Czym są apokryfy i dlaczego nie znalazły się one wśród ksiąg biblijnych ale są poza Pismem Świętym?

Następne spotkanie odbędzie się 11.04, kiedy to ks. Paweł wprowadzi nas w tematykę tekstów mówiących o Męce i Śmierci Jezusa Chrystusa. 
 (s. Rozalia Kozek)

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2023 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!