×

Błąd

Could not load feed: http://ekai.pl/rss/

antoniBłogosławiony Ks. Antoni Rewera urodził się 6 stycznia 1869 roku w Samborcu. Szkołę średnią i Wyższe Seminarium Duchowne ukończył w Sandomierzu,gdzie otrzymał święcenia kapłańskie w 1893 r. i gdzie pracował przez 49 lat, najpierw jako profesor i wychowawca alumnów, od roku 1907 jako duszpasterz, "wikariusz aktualny" parafii katedralnej, a od r. 1934 jako proboszcz parafii św. Józefa.

Aresztowany przez Niemców 16 marca 1942 roku, wywieziony do Oświęcimia, a następnie do Dachau - zmarł z wycieńczenia 1 października 1942 r. Był człowiekiem głębokiej wiary i duszpasterskiej gorliwości, był cenionym spowiednikiem oraz wielkim społecznikiem i jałmużnikiem; znany jest jako założyciel i opiekun wielu organizacji i bractw, między innymi Zgromadzenia Córek Świętego Franciszka Serafickiego. Nazwano go "Męczennikiem prawdomówności" za jego umiłowanie prawdy, dla której został aresztowany przez okupanta.

Ojciec Święty Jan Paweł II, 13 czerwca 1999 r. ogłosił Ks. Antoniego Rewerę Błogosławionym, w gronie 108 męczenników II wojny światowej.

Każdego 12 dnia miesiąca, w kaplicy św. Antoniego (podziemia Kościoła św. Józefa), a od 1999 roku w kościele odprawiana jest Msza Święta ku czci bł. Antoniego. Wierni składają karteczki z wypisanymi prośbami oraz intencjami kierowanymi za pośrednictwem ks. prał. Rewery, które są odczytywane na zakończenie Mszy św.

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2024 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Our website is protected by DMC Firewall!