pocz

Przy Parafii Świętego Józefa w Sandomierzu od 30-tu lat nieprzerwanie trwa modlitwa w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Początkowo trwała ona w ramach Krucjaty Modlitwy w Obronie Życia, a od 1994 r. w formie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Uwieńczeniem modlitwy było przekazanie parafii relikwii św. Joanny Beretty Mola. Odtąd dodatkowo kościół św. Józefa stał się miejscem nieustannej modlitwy o obfitość Bożej łaski dla wszystkich małżonkówa w szczególny sposób o umiłowanie potomstwa i życia.

Każdego 25-ego dnia miesiąca obrońcy życia gromadzą się na Mszy św. o godzinie 18-ejprzedstawiając Bogu przez wstawiennictwo św. Joanny prośby i podziękowania za dar życia i rodziny. Po Mszy św. samotne matki i rodziny wielodzietne mogą uzyskać potrzebną pomoc.

Przyrzeczenie „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego” składane są w dniu 25-ego marca w Święto Zwiastowania Najświętszej Marii Panny - czyli w „Dzień Świętości Życia”.

Duchowa adopcja

Duchowa Adopcja jest przyrzeczeniem, którego treść stanowi modlitewne zobowiązanie podjęte przez konkretną osobę w intencji ocalenia zagrożonego życia dziecka w łonie matki oraz sprawiedliwego i prawego życia po urodzeniu dziecka, którego imię znane jest jedynie Bogu. Istotą Duchowej Adopcji jest:

  1. codzienna modlitwa trwająca przez 9 miesięcy i obejmująca specjalną modlitwę w intencji dziecka i jego rodziców oraz jeden dziesiątek Różańca św.
  2. dobrowolnie podjęte dodatkowe ofiary (np. intensywne życie modlitewne, dodatkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych w dni nie objęte postem, ofiarowanie części wolnego czasu na pomoc samotnym matkom lub rodzinom wielodzietnym, pomoc materialna potrzebującym, ograniczenie spożywania alkoholu lub innych używek, działalność apostolska na rzecz poczętych dzieci itp.) w celu wynagrodzenia Bogu za grzechy dzieciobójstwa.

Przyrzeczenie Duchowej Adopcji jest ważne jeśli następuje z wolnego i świadomego wyboru ślubującego. Każdy zobowiązany jest do przemyślenia decyzji, którą ma podjąć.

Codzienna modlitwa

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej matki Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem św. Józefa, człowieka zawierzenia, który się opiekował Tobą po urodzeniu - proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen

 

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2024 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Our website is protected by DMC Firewall!