Intencje Apostolstwa Modlitwy na rok 2019


Styczeń
Za ludzi młodych, zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej, aby naśladując Maryję, odpowiadali na powołanie Pana, by przekazywać światu radość płynącą z Ewangelii.
Luty
 Aby z wielkodusznością były otaczane opieką ofiary handlu ludźmi, przymusowej prostytucji i przemocy.

Marzec

 Za wspólnoty chrześcijańskie, zwłaszcza te, które są prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa i aby ich prawa były uznawane.
Kwiecień

Za lekarzy i personel organizacji humanitarnych, przebywających na obszarach objętych wojną, którzy ryzykują własne życie, by ratować życie innych.
Maj

Aby dzięki zaangażowaniu swoich członków Kościół w Afryce był zaczynem jedności wśród narodów, znakiem nadziei

dla tego kontynentu.
Czerwiec

Za kapłanów, aby prowadząc wstrzemięźliwe i pokorne życie, z zaangażowaniem okazywali aktywną solidarność
najuboższym.
Lipiec
Aby politycy, uczeni i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów.
Sierpień

Aby rodziny, dzięki życiu pełnemu modlitwy i miłości, stawały się coraz bardziej «laboratoriami humanizacji».

Wrzesień 

Aby wszyscy, którzy wymierzają sprawiedliwość, działali uczciwie, i aby niesprawiedliwość, która szerzy się w świecie, nie miała ostatniego słowa.
Październik

Aby tchnienie Ducha Świętego wzbudziło nową wiosnę misyjną w Kościele.
Listopad

Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie różne wspólnoty religijne dzielą tę samą przestrzeń życiową, zrodził się duch dialogu,
spotkania i pojednania.
Grudzień

 Aby każdy kraj postanowił podjąć konieczne kroki, by jego priorytetem stała się przyszłość ludzi młodych, zwłaszcza tych, którzy cierpią.

W dniu 4 października ostrowieckie Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej gościło pielgrzymów IV Diecezjalnej Pielgrzymki Kół Żywego Różańca z naszej diecezji. Naszą parafię reprezentowała około 30-to osobowa grupa osób. Organizatorem tego wydarzenia był ks. Augustyn, który na tę okoliczność wydał publikację pt. „Różaniec moją modlitwą”. Na zdjęciu widzimy jak składa autografy.  DSCF1129 
 20141004 124807  DSCF1134

DSCF0761Ostatnia niedziela wakacji była okazją do spotkania Kół Żywego Różańca, które rozpoczęły kolejny rok modlitwy i formacji. Zebrani w Domu Bł. Ks. Antoniego Rewery przy kawie, herbacie i pysznym ciastku ubogacali się wspólnym przebywaniem i podsumowaniem wakacji. Była to także okazja do zapoznania się z propozycjami wspólnych inicjatyw duszpasterskich.

Nasza parafia uczestniczyła bardzo licznie (55 osób) w II Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kół Żywego Różańca do Pani Jasnogórskiej. Pielgrzymując z Sandomierza do Sanktuarium w Częstochowie w naszym autokarze nie brakowało modlitwy, śpiewów jak również humorystycznych przyśpiewek i żartów. Wielką radością dla nas wszystkich była modlitwa przed Cudownym Obrazem Królowej Polski, ale też miłym zaskoczeniem dla nas było spotkanie naszej s. Antoniny, która pracowała w naszej parafii przez cztery lata.

 

IMG 0247  IMG 0262 

W ostatnim czasie w naszej wspólnocie parafialnej w duchu wdzięczności za otrzymanie wielu łask przez modlitwę różańcową a w sposób szczególny poprzez podjętą przez bardzo wielu Nowennę Pompejańską, powstała Róża Matki Bożej Pompejańskiej.

Chcąc upamiętnić Kanonizację i uczcić Wielkiego Czciciela Matki Najświętszej Jana Pawła II. Powstała Róża Różańcowa nosząca Jego imię, swoje istnienie rozpoczęła w dniu ogłoszenia Świętym naszego Wielkiego Rodaka.

Mając na uwadze młodzież ze szkół średnich i studentów chętnych do przynależenia do wspólnoty różańcowej powstają Róże Różańcowe Internetowe (on-line). Działalność tych róż prowadzona jest na zasadach zapisanych w regulaminie Kół Różańcowych, z wyjątkiem dokonywania zmian tajemnic, które odbywają się poprzez uzgodnioną przez nich formę internetową.

Strona 1 z 2

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2024 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!