XIX Niedziela Zwykła

 1. We wtorek o godz. 19.00 Msza św. w intencji kobiet a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W piątek, jak każdego 12. dnia miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się przez wstawiennictwo bł. ks. A. Rewery.
 3. Na Cmentarzu Katedralnym są do nabycia dwie piwnice.
 4. Zapraszamy każdego, kto nie może w tym roku czynnie uczestniczyć w XXXIX Pieszej Pielgrzymce Diecezji Sandomierskiej do Tronu Jasnogórskiej Pani do udziału w duchowym przeżywaniu tego wyjątkowego czasu. Każdy kolejny dzień składa się z poszczególnych punktów, które tworzą całość duchowego pielgrzymowania. Zachęcamy do zaangażowania się w tę formę kultu Matki Bożej Częstochowskiej. Materiały znajdują się na internetowej stronie naszej diecezji.
 5. Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Jadwigi Królowej prowadzi rekrutację do klas I-V. Więcej informacji na plakacie w gablocie.

XVIII Niedziela Zwykła

 1. We wtorek, będziemy przeżywać nasz parafialny odpust „Porcjunkuli”. W tym dniu Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00 i 18.00. Aby zyskać odpust w tym dniu należy wyzbyć się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, zyskać odpuszczenie grzechów w sakramencie pokuty i pojednania, godnie przyjąć Komunię Świętą. Należy także nawiedzić kościół, wyznać wiarę i odmówić modlitwę Ojcze nasz. Na potwierdzenie swego uczestnictwa w życiu Kościoła polecić dobremu Bogu intencje Ojca Świętego Franciszka odmawiając dowolną modlitwę.
 2. W czwartek z bazyliki katedralnej wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 7.00.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.00, natomiast chorych będziemy odwiedzać w sobotę od godz. 8.30. Kancelaria w tym dniu czynna od 8.00 do 8.30.

  Czytaj więcej: Ogłoszenia 31.07.2022r.

XVII Niedziela Zwykła

 1. Jutro przypada dzień imienin Biskupa Sandomierskiego Krzysztofa Nitkiewicza. Polecajmy posługę Księdza Biskupa dobremu Bogu. Św. Krzysztof jest także patronem kierowców. Z tej racji po Mszy Świętej o godz. 18.00 poświęcimy pojazdy mechaniczne i będziemy modlić się w intencji kierowców, aby owocnie służyli innym i unikali nieszczęśliwych wypadków. W dniu tym na Mszy św. wieczorowej będziemy modlić się w intencjach obrony życia.
 2. Przygotowujemy się do kolejnego etapu prac na dziedzińcu. Będzie on obejmował tynkowanie muru i ułożenie kostki. Dziękujemy za ofiary składane na ten cel.

  Czytaj więcej: Ogłoszenia 24.07.2022 r.

XV Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj witamy w naszej parafii ks. Mariusza Górę oraz s. Wiesławę i s. Michaelę życzymy aby praca w naszej wspólnocie przynosiła im jak najwięcej radości i dobra duchowego.
 2. We wtorek, jak każdego 12-ego dnia miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się przez wstawiennictwo bł. ks. A. Rewery.
 3. W tym roku po raz 39. wyruszy Diecezjalna Sandomierska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem: „Maryja znakiem nadziei i pokoju”. Będzie trwała od 4 do 12 sierpnia. Tegoroczna pielgrzymka przybierze dwie formy: sztafetową, jak w roku ubiegłym oraz z noclegami. Więcej informacji w zakrystii.

XIV Niedziela Zwykła

 1. Jutro przypada rocznica sakry i ingresu ks. bp. Krzysztofa Nitkiewicza. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Pasterzu.
 2. Decyzją Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek z naszej wspólnoty odchodzi s. Faustyna, jest skierowana do pracy w Domu Generalnym. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie dobro, które dzięki Siostrze doświadczyła nasza wspólnota parafialna. Życzymy wielu łask Bożych i sił do pracy. Siostrę Faustynę zastąpi
  s. Michaela z Ustrzyk Dolnych.
 3. Decyzją Ks. Biskupa do pracy w naszej parafii został skierowany ks. Mariusz Góra, który wcześniej sprawował posługę w parafii Miłosierdzia Bożego w Ostrowcu Świętokrzyskim.
 4. W czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna: we wtorki i czwartki
  w godzinach od 16.30 do 17.30, w sobotę od godz. 8.00 do godz. 9.00.
  Natomiast sprawy pilne można zgłaszać codziennie po porannej Mszy św.

Strona 1 z 87

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2022 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd