×

Błąd

Could not load feed: http://ekai.pl/rss/

III Niedziela Wielkanocna 14 kwietnia 2024 r.

 1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 8.30 i spotkanie po niej zaprasza Stowarzyszenie Przyjaciół WSD w Sandomierzu.
 2. Dzisiaj także rozpoczyna się Tydzień Biblijny, zachęcamy do systematycznej lektury Pisma Świętego.
 3. W najbliższy wtorek, jak w każdy trzeci wtorek miesiąca w tym roku, zapraszamy na kolejne spotkanie ABS czyli Akademii Biblijnej w Sandomierzu; poprowadzi je wykładowca Pisma świętego w naszym seminarium, ks. Paweł Lasek. Tematem tego spotkania będzie: Mesjasz – zapowiadany przez proroków i oczekiwany przez Żydów. Spotkanie będzie we wtorek, 16 kwietnia o godz. 18.45, w auli Wyższego Seminarium Duchownego. W spotkaniu będzie można uczestniczyć także internetowo, będzie ono transmitowane przez Facebooka, na profilu WSDSandomierz. Serdecznie zapraszamy!
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30
 5. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.
 6. Serdecznie zapraszamy Panów z naszej parafii do zapisu do Bractwa św. Józefa. Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia w piątek. Rozpocznie się Mszą św. sprawowaną w intencji mężczyzn naszej parafii o godz. 18.00.
 7. 20 kwietnia z sobotę odbędzie się dzień skupienia dla dziewcząt pt. „Dobry Pasterz”, dzień skupienia poprowadzą siostry Służki i ks. Krzysztof Dzierżak. Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkie kobiety które pragną poznać miłość Dobrego Pasterza do każdego z nas, nawet jeśli odchodzimy od niego i wybieramy inną drogę
 8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 8.30 i spotkanie po niej zaprasza grupa św. o. Pio.
 9. Dnia 11 maja organizowana jest z naszej Parafii pielgrzymka do Sanktuarium w Gidlach i Świętej Anny, zaś 15 czerwca do Markowej do Sanktuarium błogosławionej rodziny Ulmów i do Łańcuta. Prosimy o wcześniejsze zapisy gdyż musimy zarezerwować bilety wstępu do zwiedzanych miejsc. Więcej informacji oraz zapisy w zakrystii.
 10. Zaproszenie do teatru w Domu Katolickim: Powrót posła 27 kwietnia o godz. 19.00 oraz Zemsta 29 kwietnia o godz. 19.00. Bilety stronie na biletyna.pl. Bilet w cenie 80 zł.
 11. W minionym tygodniu zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków na cmentarzu katedralnym nasadzano 6 drzew, za 6 drzew wcześniej wyciętych. Niestety ktoś znowu dokonał aktu wandalizmu wycinając jedno drzewo, zostało to zgłoszone na policję.

Niedziela Miłosierdzia 7 kwietnia 2024 r.

 1. Dzisiaj w I niedzielę miesiąca kwietnia o 17.15 zmiana tajemnic różańcowych, a następnie modlitwa różańcowa. Jest to to także Niedziela Miłosierdzia, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Caritas.
 2. W poniedziałek przeżywamy przeniesioną z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30
 4. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00.
 5. W piątek na Mszy św. będziemy się modlić o kanonizację bł. Ks. Antoniego Rewery, a po Mszy św. będą modlitwy przez jego wstawiennictwo. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII.
 6. 13 kwietnia w sobotę przeżywać będziemy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. O 12.30 na cmentarzu katedralnym. O 18.00 Msza św. w naszym kościele.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 8.30 i spotkanie po niej zaprasza Stowarzyszenie Przyjaciół WSD w Sandomierzu.
 8. Dnia 11 maja organizowana jest z naszej Parafii pielgrzymka do Sanktuarium w Gidlach i Świętej Anny, zaś 15 czerwca do Markowej do Sanktuarium błogosławionej rodziny Ulmów i do Łańcuta. Prosimy o wcześniejsze zapisy gdyż musimy zarezerwować bilety wstępu do zwiedzanych miejsc. Więcej informacji oraz zapisy w zakrystii.
 9. Serdecznie zapraszamy Panów z naszej parafii do zapisu do Bractwa św. Józefa. Spotkanie będzie 19 kwietnia w piątek o godz. 18.30

Niedziela Wielkanocna 31 marca 2024 r.

 1. Składamy serdeczne podziękowanie Ks. Bartkowi za przygotowanie i projekt Ciemnicy i Grobu Pańskiego, dziękuję wszystkim, którzy mu pomagali ks. Mariuszowi, Siostrom zakonnym, ministrantom, osobom z neokatechumenatu, osobom sprzątającym i wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu naszej świątyni do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczególne słowa podziękowania kierujemy do fundatorów tegorocznego Paschału. Dziękujemy również Liturgicznej Służbie Ołtarza, Scholom – za przygotowanie Liturgii Triduum Paschalnego. Dziękujemy za ofiary składane na kwiaty. Bóg zapłać.
 2. Taca z Poniedziałku Wielkanocnego przeznaczona będzie na KUL.
 3. Przeżywamy Oktawę Wielkanocy. Jutro Msze Św. według porządku niedzielnego. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych..
 4. Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia Bożego codziennie do soboty o godz. 17.45.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30
 6. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek, sobotę. W czwartek i piątek adoracja Najśw. Sakramentu od godziny 17.00. W te dni w czasie adoracji będziemy się modlić w intencji powołań w naszej diecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 7. W dniach 2-14 kwietnia będziemy w naszej diecezji przeżywać dni Kultury Chrześcijańskiej, szczegóły wydarzeń na plakacie w gablocie i na fb, prowadzimy w zakrystii zapisy na film Powstaniec 1863 o ks. Stanisławie Brzósce, który będzie wyświetlony w Domu Katolickim 4 kwietnia w czwartek o godz. 18.00, wstęp wolny po wcześniejszym zapisie w parafii.
 8. W przyszłą niedzielę, I niedzielę miesiąca kwietnia o 17.15 zmiana tajemnic różańcowych, a następnie modlitwa różańcowa. Jest to to także Niedziela Miłosierdzia, po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na Caritas.
 9. Dnia 11 maja organizowana jest z naszej Parafii pielgrzymka do Sanktuarium w Gidlach i Świętej Anny, zaś 15 czerwca do Markowej do Sanktuarium błogosławionej rodziny Ulmów i do Łańcuta. Prosimy o wcześniejsze zapisy gdyż musimy zarezerwować bilety wstępu do zwiedzanych miejsc. Więcej informacji oraz zapisy w zakrystii.
 10. Księża Pallotyni zapraszają na Seminarium Odnowy Wiary-jest to seria cotygodniowych spotkań, prowadzonych przez wspólnotę Przyjaciele Oblubieńca. Konferencje głoszą osoby świeckie w różnym wieku oraz ksiądz. Spotkania rozmopczną się w najbliższą środę 3 kwietnia o godz. 18.45 w kościele pallotynów w Sandomierzu. Jeśli potrzebujesz przebudzenia swojej wiary lub jej pogłębienia, jeśli chcesz spotkać Boga działającego w Twoim życiu, to serdecznie zapraszamy.  Zapewniamy opiekę nad dziećmi w trakcie spotkań. Więcej informacji na stronie parafii i diecezji.

Niedziela Palmowa 24 marca 2024 r.

 1. Dziękuje wszystkim, którzy zaangażowani byli w przygotowaniu naszego parafialnego odpustu 19 marca, młodzieży bierzmowanej, ich rodzicom, księżom, LSO, scholi, wszystkim, którzy przybyli na odpust.
 2. Dzisiejsza niedziela to niedziela Męki Pańskiej, Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy świętej poświęcenie palm. Zapraszamy serdecznie na Miejską Drogę Krzyżową ulicami Sandomierz. Rozpoczęcie dzisiaj o godz. 15.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Św. Następnie procesja uda się ulicami miasta do kościoła św. Pawła.
 3. Dzisiaj także o 17.30 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a następnie Msza św.
 4. W poniedziałek jak każdego 25 dnia miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji Obrony Życia. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego z racji Wielkiego Tygodnia przeniesiona została na 8 kwietnia. Mimo tego zachęcamy do podjęcia i rozpoczęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego w poniedziałek 25 marca.
 5. Zachęcamy do skorzystania z możliwości spowiedzi przedświątecznej. W Wielką Środę będą księża z dekanatu spowiedź w godz. 9.00-10.00 i 16.00-17.30, będziemy także czuwać w konfesjonale po 18.30.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30
 7. Po każdej Mszy św. Panie z naszego „Caritasu” będą rozprowadzać Baranki Wielkanocne. Jest też wystawiona skarbona na ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 8. Rozpoczęliśmy ostatni tydzień Wielkiego Postu. Wielki Tydzień przygotuje nas bezpośrednio do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Triduum Paschalne będzie przebiegało w naszej parafii w następującym porządku: W Wielki Czwartek o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po niej Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie zostanie przeniesiony do Ciemnicy, gdzie do godz. 22.00 trwać będzie adoracja. Wznowienie o godz. 7.00 W Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. i obowiązuje w tym dniu post ścisły. O godz. 17.00 Droga Krzyżowa a bezpośrednio po niej liturgia Męki Pańskiej. Po niej adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 22.00. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów co pół godziny od 8.30 do 13.00. W Świetlicy „Przystanek Błonie” poświecenie pokarmów o godz. 11.00. Liturgia Światła rozpoczynająca Święta Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 18.00. Pamiętajmy aby na liturgie przynieść świece, będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Rezurekcja w Niedzielę o godz. 6.00. Następne Msze św. o godz. 8.30, 10.00, 11.15, 12.30 i 18.00. Pamiętajmy, że w przyszła niedzielę będzie zmiana czasu na letni.
 9. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie otwarta tylko w poniedziałek i wtorek od 16.30-17.30. Sprawy nagłe prosimy zgłaszać telefonicznie bądź bezpośrednio po Mszach św.
 10. Ofiary składane w Wielki Piątek przeznaczone są na Grób Pański w Jerozolimie. Taca z Poniedziałku Wielkanocnego będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

V Niedziela Wielkiego Postu 17 marca 2024 r.

 1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 8.30 i spotkanie po Eucharystii zaprasza grupa św. Ojca Pio.
 2. Dzisiaj o godz. 16.30 prowadzony będzie kurs przedmałżeński. O 17.30 Gorzkie Żale, a następnie nowenna do św. Józefa i Msza św.
 3. W poniedziałek ostatni dzień nowenny przed uroczystością św. Józefa o godz. 17.45
 4. We wtorek 19 marca będziemy przeżywać odpust parafialny. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i główna Msza św. odpustowa o godz. 18.00 w czasie której ks. bp Krzysztof Nitkiewicz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Zapraszamy serdecznie do udziału w uroczystościach odpustowych.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 17.30
 6. W czwartek adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 17.00
 7. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00,
 8. Apostolat Margaretka Diecezji Sandomierskiej serdecznie zaprasza na Drogę Krzyżową w intencji kapłanów, która odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 17.15 w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Sandomierzu. Zapraszamy chętnych na pielgrzymkę do Medjugorie organizowaną przez Apostolat. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 9. Zachęcamy do zapisu w kancelarii chorych, którzy przed świętami chcą skorzystać z sakramentu pokuty i przyjąć Komunię św. Ks. Bartłomiej i ks. Mariusz będą odwiedzać swoich chorych w sobotę, ks. proboszcz we wtorek od 8.30.
 10. Po każdej Mszy św. Panie z naszego „Caritasu” będą rozprowadzać Baranki Wielkanocne. Jest też wystawiona skarbona na ofiary przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 11. Sztab EDK działający przy kościele Ducha Św. w Sandomierzu zaprasza na kolejną edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W tym roku wyruszymy w piątek 22 marca. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 20.00 w kościele Ducha Św. Więcej informacji na plakacie. Zapisy na trasy organizowane przez sandomierski sztab EDK na stronie internetowej: edk.org.pl oraz na profilu facebook „EDK 2024  Sandomierz”. Zapisy także bezpośrednio przed EDK w sztabie 22 marca od godz. 19.00.
 12. Przyszła niedziela to niedziela Męki Pańskiej, Niedziela Palmowa. Na każdej Mszy świętej poświęcenie palm. Zapraszamy serdecznie na Miejską Drogę Krzyżową ulicami Sandomierza w Niedzielę Palmową. Rozpoczęcie o godz. 15.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Św. Następnie procesja uda się ulicami miasta do kościoła św. Pawła.
 13. Zapraszamy młodzież ze szkół średnich na kolejną katechezę w najbliższą sobotę 23 marca na godz. 11.00. Spotkanie odbędzie się w rewerówce.
 14. W dniach 23-24 marca w Sulisławicach odbędzie się Pielgrzymka Trzeźwości. Zachęcamy do udziału. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Spowiedź parafialna będzie w Wielką Środę 27 marca. 

Strona 1 z 104

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2024 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!