XXVII Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17.15.
 2. Jutro, z racji 80-ej rocznicy śmierci bł. ks. Antoniego Rewery odbędzie się uroczysta Msza św. o godz. 18.00, która będzie transmitowana przez telewizję TRWAM. Natomiast o godz. 22.00 rozpoczną się „Rozmowy niedokończone” w Radiu Maryja związane z osobą bł. ks. Antoniego Rewery.
 3. We wtorek przypada w naszej parafii odpust ku czci św. Franciszka. Msze w tym dniu sprawowane będą o godz. 7.00 i 18.00 suma odpustowa - podczas której będziemy dziękować Bogu za dar osoby bł. ks. A. Rewery w 80. rocznicę jego męczeńskiej śmierci oraz za 75 lat posługi Sióstr ze Zgromadzenia Córek św. Franciszka Serafickiego w naszej wspólnocie parafialnej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Spowiedź w tym dniu od godz. 17.00 Natomiast po Mszy św. spotkanie dla młodzieży z klas VII i VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania.
 5. W przyszłą Niedzielę: 
  - na Mszę św. o godz. 8.30 i spotkanie po Eucharystii zaprasza Stowarzyszenie Przyjaciół WSD,
  - na Mszy św. o godz. 11.15 zostaną poświęcone różańce dzieci przygotowujących się do swej I Komunii Świętej, 
  - po każdej Mszy Świętej zbierane będą do puszek ofiary, które zostaną przekazane do Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na cele stypendialne, 
  główne uroczystości ku czci bł. Wincentego rozpoczną się w kościele seminaryjnym o godz. 10.00, następnie wyruszy procesja do Bazyliki katedralnej, gdzie o godz. 10.30 będzie sprawowana uroczysta suma. Zapraszamy do wspólnego świętowania.
 6. W miesiącu październiku zapraszamy na modlitwę różańcową codziennie o godz. 17.30
 7. Jak co roku przed Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do modlitwy za zmarłych poprzez polecanie ich w wypominkach – tak jednorazowych jak i całorocznych. Kartki wypominkowe są wyłożone na bocznych ołtarzach i na stoliku pod chórem.
 8. Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu zaprasza na promocję książek i spotkanie autorskie z ks. Bp. Krzysztofem Nitkiewiczem, ks. Wojciechem Kanią i ks. Pawłem Golińskim, które odbędzie się 7 października (w piątek) o godz. 19.00 w Galerii św. Michała Archanioła w Sandomierzu przy ul. Żeromskiego 4.
 9. W roku 2030 będziemy świętować 200 lecie objawień Maryjnych przy ulicy du Bac w Paryżu. Z tej okazji Rodzina Wincentyńska odwiedza Polskie parafie z Orędziem Cudownego Medalika. W najbliższą niedzielę przedstawiciele tej Rodziny (Księża Misjonarze i Siostry Miłosierdzia) przybliżą nam orędzie Matki Bożej objawiającej Cudowny Medalik. Gośćmi naszej parafii będą ks. Jacek Kuziel CM prefekt Bazyliki św. Krzyża w Warszawie oraz Siostry Miłosierdzia. Do naszych domów będziemy mogli zabrać Cudowne Medaliki oraz przesłanie dotyczące Objawień Maryjnych w Paryżu w roku 1830.

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2022 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd