×

Błąd

Could not load feed: http://ekai.pl/rss/

I Niedziela Adwentu

  1. Rozpoczynamy okres Adwentu, który jest czasem radosnego, ale i pobożnego oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana. Ideał ten najpiękniej realizowała Maryja. Przygotowując się na to przyjście, postarajmy się wziąć udział w roratach, które będziemy sprawować w dni powszednie o godz. 6.30. Poprzedzą je Godzinki ku czci NMP o godz. 6.00. Zapraszamy dzieci jak i wszystkich chętnych. W związku z tym nie będzie Mszy św. o godz. 7.00. Dzieci prosimy o przygotowanie i przynoszenie lampionów. Prosimy też, aby dzieci na każde roraty przynosiły wykonane przez siebie serduszka lub inne figurki z wypisanym imieniem i nazwiskiem oraz spełnionym dobrym uczynkiem. Pod koniec Mszy św. spośród serduszek będziemy losowali dziecko, które w danym dniu zabierze do domu figurkę Pana Jezusa lub Aniołka.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca:
    - w piątek spowiedź od godz. 17.00. Na Msze św. i spotkanie po Eucharystii zapraszamy młodzież z klas VIIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania,

    - chorych będziemy odwiedzać w sobotę od godz. 8.30,
    - w niedzielę na godz. 17.15 zapraszamy Koła Żywego Różańca na comiesięczną zmianę tajemnic i na modlitwę różańcową o godz. 17.30,
  3. Dzisiaj zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, będziemy się nimi przełamywać i składać życzenia podczas wieczerzy wigilijnej. Można je nabywać u Sióstr pracujących w naszej parafii.
  4. W przyszłą niedzielę nasz parafialny „Caritas” będzie rozprowadzał świece wigilijne. Świecę tę zapalimy na wigilijnym stole, a w czasie świąt odwiedzając groby naszych bliskich zmarłych będziemy mogli zostawić ją na znak naszej wspólnoty z nimi.

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2024 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd