II Niedziela Adwentu

 1. Dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek.
 2. Decyzją Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza Ksiądz Proboszcz Jerzy został mianowany Proboszczem w Baranowie Sandomierskim. Msza Święta pożegnalna w intencji księdza Proboszcza odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 3. Każdego dnia modlimy się na Mszach świętych roratnich o godz. 6.30. Poprzedzają je Godzinki ku czci NMP o godz. 6.00. Zapraszamy dzieci jak i wszystkich chętnych do ubogacenia przeżywania adwentu poprzez włączenie się w oczekiwanie na Boże Narodzenie wraz z Maryją Matką naszego Zbawiciela.
 4. Od jutra do środy w kościele seminaryjnym o godz. 17.30 rozpocznie się Triduum przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
 5. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00.
 6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii poprowadzi ks. dr Paweł Lasek. Rozpoczną się w piątek 9 grudnia i zakończą w niedzielę. Postarajmy się zorganizować czas w taki sposób, aby wziąć udział w naukach rekolekcyjnych.
  Plan rekolekcji: 
  Piątek: Nauki ogólne na Mszach św. o godz.: 6.30 i 18.00. 
  Sobota: Nauka o godz.: 6.30 i o godz. 18.00. 
  Spowiedź w godzinach: 9.00 – 11.00, 16.00 – 18.00 
  Niedziela: Nauki ogólne na wszystkich Mszach św.

 7. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 8.30 i spotkanie po Eucharystii zaprasza Stowarzyszenie Przyjaciół WSD. Natomiast o godz. 11.15 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej.
 8. W ubiegłą niedzielę zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, będziemy się nimi przełamywać i składać życzenia podczas wieczerzy wigilijnej. Można je nabywać u Sióstr pracujących w naszej parafii.
 9. Nasz parafialny „Caritas” rozprowadza świece wigilijne, świecę tę zapalimy na wigilijnym stole, a w czasie świąt odwiedzając groby naszych bliskich zmarłych będziemy mogli zostawić ją na znak naszej wspólnoty z nimi.

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2023 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd