IV Niedziela Adwentu

  1. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania naszej świątyni.
  2. Jutro, jak każdego 19. dnia miesiąca o godz. 17.30 będziemy się modlić na nowennie przez wstawiennictwo św. Józefa.
  3. Prosimy o zgłaszanie do zakrystii lub kancelarii chorych, którzy chcą skorzystać z sakramentu pokuty przed Świętami Bożego Narodzenia. Chorych odwiedzać będziemy w piątek od godz. 9.00.
  4. W sobotę będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Niech na naszych stołach będą potrawy bezmięsne, niech nie zabraknie wspólnej modlitwy i łamania się opłatkiem oraz wspólnego kolędowania. O północy zostanie odprawiona Pasterka podczas której będziemy modlić za całą wspólnotę parafialną. Modlitwę tę poprzedzi rozpoczynające się o 23.15 wspólne czuwanie przy żłóbku.
  5. Porządek Mszy świętych w Boże Narodzenie i w drugi dzień świąt taki jak w każdą niedzielę. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia a taca z poniedziałku będzie przeznaczona na WSD w Sandomierzu.
  6. Jak każdego 25. dnia miesiąca na Mszy św. o godz. 18.00 w Boże Narodzenie będziemy się modlić w intencji obrony życia.
  7. Na początku adwentu zostały poświęcone opłatki na stół wigilijny, będziemy się nimi przełamywać i składać życzenia podczas wieczerzy wigilijnej. Można je nabywać u Sióstr pracujących w naszej parafii.
  8. Nasz parafialny „Caritas” rozprowadza świece wigilijne, świecę tę zapalimy na wigilijnym stole, a w czasie świąt odwiedzając groby naszych bliskich zmarłych będziemy mogli zostawić ją na znak naszej wspólnoty z nimi.

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2023 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Our website is protected by DMC Firewall!