Po zimowej przerwie przystąpiliśmy do prac renowacyjnych naszego kościelnego dziedzińca. Jak widać na zdjęciach i w realu fragment remontowanego muru nabiera blasku. Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za pomoc w prowadzonych remontach.  

 IMG 3139 IMG 3141

Kalwaria Pacławska 2022

Wakacyjne dni sprzyjają pielgrzymowaniu do różnych sanktuariów maryjnych rozsianych po Polsce. Także w tym roku skorzystaliśmy z tej możliwości i z naszej parafii wyruszyła grupa pątników zmierzając na Kalwarię Pacławską. Pierwszym punktem modlitewnego podróżowania był Leżajsk, gdzie u stóp Matki Bożej Pocieszenia sprawowana była Eucharystia a po niej zaznajomienie się z historią Obrazu i klasztoru oo. Bernardynów. Podróż do Kalwarii upłynęła na wspólnej modlitwie różańcowej i śpiewie. W Klasztorze oo. Franciszkanów opiekujących się cudownym wizerunkiem Matki Bożej Słuchającej jeden z Ojców przybliżył historię Obrazu oraz tej małej miejscowości. Był czas na zwiedzanie tego uroczego miejsca jak też na indywidualną modlitwę u stóp Matki Bożej. Następnym etapem pielgrzymowania był Przemyśl. W Katedrze była możliwość pomodlenia się przed figurą Matki Bożej Jackowej a w czasie wolnym można było posilić się smakami tamtejszej kuchni. Organizujący wyjazd ks. Mariusz przedstawił plany kolejnych pielgrzymkowych wypraw do maryjnych sanktuariów.

kajaki 22

Rozpoczęcie wakacji miała w zeszłym tygodniu najmłodsza Schola, Ministranci i Lektorzy. Przyszedł też czas, aby dorośli weszli w ten długo wyczekiwany czas urlopów. Schola i Przyjaciele naszej parafii wybrali się na spływ kajakowy odbywany regularnie od 8 lat. Tym razem miejscem wiosłowania była rzeka Bukowa. Start spływu odbył się w Łążku Garncarskim a zakończył w Kuziorach. Ponad dwugodzinny spływ odbył się w pięknej scenerii i wymarzonej pogodzie, co przełożyło się na świetną atmosferę wśród uczestników. Zwieńczeniem jak zawsze był wspólny grill i śpiew turystycznych przebojów. Więcej zdjeć w galerii.

W czasie wakacji kancelaria parafialna jest czynna:

we wtorki i czwartki w godzinach od 16.30 do 17.30,

w sobotę od godz. 8.00 do godz. 9.00,

natomiast sprawy pilne można zgłaszać codziennie po porannej Mszy św.

Ognisko 2022

W ostatnią sobotę roku szkolnego dokonaliśmy zwieńczenia roku formacji i służby Scholii, Ministrantów i Lektorów. Tradycyjnie odbyło się ognisko z pysznymi kiełbaskami oraz różnego rodzaju gry na boisku. Dla najmłodszej Scholii była to także okazja do podziękowania Siostrze Faustynie za wspólne śpiewanie i opiękę nad tą grupą. Nie obyło się bez łez wzruszeń, ponieważ nasza Siostra Organistka za kilkanaście dni przechodzi do pracy na inną placówkę.Dziękujemy ks. Bartkowi i s. Faustynie za zorganizowanie tego spotkania. Węcej zdjęć w galerii

Strona 1 z 69

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2022 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
Our website is protected by DMC Firewall!