intronizacja

Jest to grupa ludzi, która pragnie, aby Jezus był najważniejszy w życiu każdego człowieka. Życie z Jezusem, życie w stanie łaski uświęcającej, zgodnie z prawem Bożym, życie miłości czynnej Boga i człowieka, życie w pokorze i prostocie, życie z Matką Bożą, w jedności z aniołami i naszymi zmarłymi, którzy nas wspierają w wypełnianiu woli Bożej. Jest to oddolny ruch świeckich. To także odpowiedź na miłość Jezusa przez ofiarowanie Mu siebie, swojej woli i życia. Ludzie ci żyją tą miłością, wynagradzając za grzechy swoje, rodziny, parafii i narodu. Wynagradzają za tych, którzy jeszcze nie potrafią przepraszać. Modlą się do Serca Jezusa, aby to Serce nas odrodziło i królowało wśród nas prawo Boże. Aby było wszechobecne prawo miłości, sprawiedliwości i pokoju. To pragnienie miłości musi wyjść z naszego serca, nie można jej odgórnie narzucić.

We wspólnotę włączają się te osoby, które pragną intronizacji, królowania Jezusa, obojętnie, do jakiej grupy modlitewnej w parafii należą. Spotykają się na cotygodniowych adoracjach i wynagradzają także za grzechy grupy, do której należą i gdzie odbywają formację.

Formacją wspólnot jest codzienna modlitwa, częsta spowiedź, Komunia święta, adoracje oraz rekolekcje ogólnopolskie lub diecezjalne. Wspólnota na adoracji łączy wszystkie grupy w parafii i uprasza łaski dla parafii. Na adorację zaproszeni są wszyscy aby wspólnie się modlić, dziękować i upraszać potrzebne łaski.

Grupa prowadzi adorację Najświętszego Sakramentu w każdy czwartek na godzinę przed popołudniową Mszą Świętą. Natomiast w każdy drugi czwartek miesiąc także sprawowana Msze św. wynagradzająca za grzechy nasze i członków naszej parafii.

Więcej informacji: www.redemptor.pl/intronizacja

 

logo

caritas

Liturgia na dziś

Copyright © 2024 Parafia Św. Józefa w Sandomierzu. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.
DMC Firewall is a Joomla Security extension!